10:54 МІУ застерегло судновласників від будь-якої співпраці з росіянами | |
Міністерство інфраструктури звернулося до всіх судновласників та судноплавних компаній, судна яких ходять під прапором України або інших країн, із закликом не отримувати будь-які послуги (конвенційні, технічно-експлуатаційні, бункерувальні, провізійні тощо) від компаній власниками яких є:
В МІУ нагадали, що раніше, у зв’язку із порушенням російською федерацію положень міжнародного права, Україною було заборонено плавання у внутрішніх водах України та заходження до портів України:
Також заборонено заходження суден під прапором України до портів Російської Федерації. Відповідні рішення прийняті Україною у зв’язку з порушенням країною-агресором статті 2 Конституції України (посягання на територіальну цілісність України), з урахуванням статті 25 Конвенції ООН із морського права, пунктів 3.2 та 3.3 Правила 7 глави XI–2 Міжнародної конвенції з охорони людського життя на морі 1974 року з 01.03.2022 (розпорядження КМУ від 01 березня 2022 року N 191 «Про невідкладні заходи з безпеки торговельного мореплавства»). Тільки спільними консолідованими зусиллями українців і наших міжнародних партнерів ми зможемо змусити росію відповісти за всі людські смерті, спричинені проявом небаченої у ХХІ столітті агресії”, — наголосили в МІУ. Україна направила майже 50 звернень на адресу провідних морських держав та асоціацій світу з інформацією про вторгнення Російської Федерації до України та фактами грубого порушення нею міжнародного морського права. Українська сторона вимагає зупинити морське сполученням із портами рф, а також обслуговування російських суден в іноземних портах. 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про початок вторгнення до України. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об’єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. З перших днів повномасштабного вторгнення, з 24 лютого, флот РФ влучив щонайменше у п’ять цивільних суден у Чорному морі і в Бузькому лимані. Росіяни називають це «антитерористичною операцією». Крім того, 26 лютого військові кораблі РФ захопили поблизу острова Зміїний в акваторії Чорного моря і доправили до берегів окупованого Криму два торгові судна під українським прапором. Того ж дня стало відомо, що військові кораблі РФ з порушенням міжнародних конвенцій атакували та захопили пошуково-рятувальне судно «Сапфір» КП «Морська пошуково-рятувальна служба» (МПРС) під час виконання гуманітарної місії в районі острова Зміїний. Кабінет міністрів з 25 лютого на період воєнного стану встановив третій рівень охорони у морських портах. Україна з 24 лютого закрила морський район у північно-західній частині Чорного моря для відсічі збройній агресії Російської Федерації з морського напрямку. Держприкордонслужба у співпраці з Міністерством закордонних справ забезпечують евакуацію іноземців — членів екіпажів морських торгових суден, які застрягли в портах. Источник:https://ports.ua/miu-zastereglo-sudnovlasnikiv-vid-bud-yako%d1%97-spivpraczi-z-rosiyanami/ | |
|
Всего комментариев: 0 | |