Главная » 2022 » Июнь » 9 » Україна може імпортувати ЗПГ через Середземне й Балтійське моря — ОГТСУ
09:58
Україна може імпортувати ЗПГ через Середземне й Балтійське моря — ОГТСУ

Україна можливість отримувати зріджений природний газ (ЗПГ) із Норвегії, США, Катару й інших країн із використанням європейських ЗПГ-терміналів у Середземному та Балтійському морях. Про це заявила директор з питань взаємодії з держорганами та міжнародними організаціями Оператора ГТС України (ОГТСУ) Ольга Бєлькова, повідомляє прес-служба оператора.

Виступаючи на Baltic LNG & Gas Forum, Бєлькова наголосила, що така диверсифікація сприятиме зміцненню енергетичної безпеки всього східноєвропейського регіону, знищенню монополії російського газу та відновленню конкурентного ринку.

За її словами, на сьогодні існує кілька потенційних напрямків імпорту ЗПГ в Україну з європейських терміналів:

  • у Польщі — з LNG-термінала у Свіноуйсьце та гданського LNG-термінала FSRU, будівництво якого планується завершити 2028 року;
  • у Литві — з клайпедського LNG-термінала;
  • у Хорватії — з термінала на острові Крк;
  • у Греції — з LNG-термінала Alexandroupolis, будівництво планується завершити 2023 року, та LNG-термінала Revithoussa;
  • у Туреччині — з LNG-термінала Marmara Ereğlisi, плавучого LNG-термінала Egegaz Aliağa, плавучого LNG-термінала Botaş Dortyol та LNG-термінала FSRU Saros.

На сьогодні через війну споживання газу в Україні суттєво знизилося, та після перемоги нам усім доведеться відбудовувати не лише міста, а й українську економіку. У довгостроковій перспективі українських постачальників цікавить ринок ЗПГ на противагу спотовому як спосіб диверсифікації. Україна також має що запропонувати нашим партнерам: доступ до ПСГ, транзит газу на короткі відстані між країнами Центральної й Східної Європи, інтеграцію декарбонізованих газів для потреб промисловості. У короткостроковій перспективі ми маємо виграти в Росії на енергетичному фронті — зупинити «Північний потік-1», щоб зберегти газову інфраструктуру України”, — вважає Бєлькова.

Завдяки стратегічним інвестиціям Польщі, Литви й Словаччини в газову інфраструктуру — інтерконектор GIPL, Baltic Pipe, інтерконектор Польща—Словаччина і LNG-термінали — Україна отримала розширений доступ до ринку СПГ.

ОГТСУ постійно розширює співпрацю зі стратегічними партнерами для диверсифікації джерел і маршрутів постачання природного газу в Україну.

Джерело: https://ports.ua/ukra%d1%97na-mozhe-importuvati-zpg-cherez-seredzemne-j-baltijske-morya-ogtsu/

Категория: СУДОХОДСТВО | Просмотров: 153 | Добавил: admins_1 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]